KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15029120
nr 1502 9120
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, Fiskare på brygga. Signerad. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 49x69 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 14 november 2022
kl 19:36:12
700 kr
1.100 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr